WODYŃSKI – POST ANTROPO SZTUKA (2023)

Reżyseria: Peter Leśniewski / Muzyka: Rafał Iwański / Produkcja: PANDORA PICTURES

Reżyser wchodzi do studio artysty przyglądając się bardzo intymnemu procesowi powstawania samej idei po śmiałe realizacje układane w precyzyjne, wielowymiarowe projekty interdyscyplinarne. Tytuł filmu nawiązuje do manifestu Wodyńskiego wyrażając bunt i alternatywę wobec postępujących procesów degradacji uczuć, więzi międzyludzkich oraz emocji. Poruszana tematyka sięga obecnych w twórczości artysty nauk socjologicznych, transhumanizmu, posthumanizmu i dylematów filozoficznych zawartych w pojęciu post antropo centryzmu.

NEXUS NATURA (2023)

Reżyseria: Julia Karczewska / Muzyka: Rafał Iwański / Produkcja: LUCKY 9 STUDIO

Poetycki obraz będący alternatywą dla świata technologicznego, traktujący o integralności środowiska naturalnego i jego roli w ciągłości istnienia cywilizacji człowieka. Łukasz Wodyński opowiada o własnych odczuciach związanych z relacją człowieka w stosunku do środowiska naturalnego. Działający na zmysły dźwiękami otoczenia oraz malowniczymi ujęciami film Julii Karczewskiej wprowadza widza w kulisy powstania projektu NEXUS NATURA.

 

ŁUKASZ WODYŃSKI – SZTUKA FIGURATYWNA (2013)

Reżyseria: Pavel Shepan / Muzyka: Bogusław Raatz / Produkcja: RG MEDIA

Dokument filmowy będacy zbiorem działań artysty połączony z obszernym wywiadem, w którym twórca wprowadza w swój świat idei, technik i mediów. Film został wydany jako część katalogu o tym samym tytule scalającego relizacje Wodyńskiego do 2013 r.